
PHENO HORIZON jest jednym z partnerów projektu REPAiR (REsource Management in Peri-urban AReas) realizowanego w ramach Programu HORYZONT 2020.
- Lider Konsorcjum: TU Delft
CEL PROJEKTU
Celem projektu jest stworzenie i dostarczenie innowacyjnego, transdyscyplinarnego środowiska wspomagania decyzji w zakresie planowania rozwoju i zarządzania funkcjonowaniem miast (GDSE). To internetowe narzędzie pozwoli na budowanie strategii zagospodarowania przestrzennego – zarówno w kontekście badawczym jak i politycznym.
Celem zarządzania z wykorzystaniem narzędzia GDSE będzie kontrolowanie i modelowanie metabolizmu miast w celu wdrażania zasad cyrkularnej ekonomii.

METODOLOGIA
Projekt REPAiR prowadzony jest według określonej metodologii. W jej skład wchodzą poniżesz aktywności.

DZIAŁANIA BADAWCZE

PERI URBAN LIVING LABS

INNOWACJE TECHNOLOGICZNE

DZIAŁANIA PROMOCYJNE
WYZWANIA
Głównym wyzwaniem projektu REPAiR jest zintegrowanie metod zarządzania zasobami miast i udostępnienia lokalnym decydentom narzędzia o unikalnych możliwościach prognozowania rozwoju przestrzennego.
W Unii Europejskiej (UE) rocznie zużywa się 16 ton materiału na osobę. Wpływy, które pozostają na obszarach miejskich, stają się częścią ekosystemu miejskiego w postaci składowisk odpadów, oczyszczalni ścieków i infrastruktury fizycznej, podczas gdy odpływy przestrzeni miejskich są eksportowane z powrotem do odległych miejscowości jako zanieczyszczenia i produkty konsumpcyjne. Badania w dziedzinie ekologii przemysłowej i dziedzin pokrewnych określiły te napływy i odpływy materiałów i energii jako „miejski metabolizm” (UM). W UE z tych 16 ton, 6 ton staje się odpadami (WE, 2010). Ta produkcja odpadów wskazuje na ograniczoną zdolność efektywnego wykorzystywania zasobów, zarówno przy ich przekształcaniu w dobra konsumpcyjne, jak i przekształcaniu odpadów z powrotem w cenne zasoby.
DLA KOGO?

Projekt REPAiR skierowany jest do przedstawicieli lokalnych samorządów, decydentów w zakresie planowania przestrzennego i strategicznego a przede wszystkim osób odpowiedzialnych za realizację procesów zarządzania odpadami, wodą, jakością środowiska, reprezentantów instytucji z regionu łódzkiego, biznesu oraz jednostek badawczych, prowadzących prace z zakresu metabolizmu miast.
Jeśli jesteś jedną z tych osób i chcesz wziąć udział w programie – skontaktuj się z nami.

Jeśli potrzebujesz więcej informacji o tym projekcie lub widzisz potencjał dla swojego miasta skontaktuj się ze mną.
PARTNERZY






POSTĘPY PROJEKTU
- #EUREGIONSWEEK INIVERSITY. TRANSFORMACJA GOSPODARKI CYRKULARNEJ W EUROPEJSKICH REGIONACH I MIASTACH#EURegionsWeek 2019 odbył się w październiku w Brukseli. W ramach tegorocznej edycji wydarzenia, 8 października miała miejsce sesja
+ Czytaj więcej - REPAiR 6 KONFERENCJA KONSORCJUM W NEAPOLUOstatnie dni maja 2019 członkowie konsorcjum REPAiR spędzili w Neapolu, gdzie odbyło się szóste spotkanie
+ Czytaj więcej - PREZENTACJA REPAiR I NARZĘDZIA GDSE W MINISTERSTWIE SPRAW ZAGRANICZNYCH RPW dniu 6. lutego 2019 roku projekt REPAiR został zaprezentowany podczas spotkania zorganizowanego przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych
+ Czytaj więcej - REPAiR NA 4 DESIGN DAYS 2019 W KATOWICACHW styczniu 2019 roku założenia gospodarki obiegu zamkniętego a także działania prowadzone w europejskich miastach były przedmiotem dyskusji
+ Czytaj więcej