O #EIL_PL
Od lat obserwujemy rosnące zapotrzebowanie jednostek samorządu terytorialnego na wysokiej jakości wiedzę ekspercką. #EIL_PL powstało w odpowiedzi na tę potrzebę. W obliczu postępujących zmian klimatu władze lokalne coraz częściej oczekują opracowań najwyższej jakości, tworzonych przez najlepszych europejskich ekspertów w swoich dziedzinach. Zespół #EIL_PL to właśnie tacy specjaliści i naukowcy, którzy wykorzystując formułę Ecosystem Integration Lab, pragną wspierać samorządy w ich przedsięwzięciach.
Geneza
EIL_PL powstał w ramach projektu Horyzontu 2020, realizowanego z inicjatywy Europejskiego Instytutu Innowacji i Technologii. Projekt HEI4S3-RM (Higher Education Institutions for Sector 3 – Raw Material) miał na celu utworzenie innowacyjnych jednostek skupiających się na opracowywaniu rozwiązań sprzyjających lepszej integracji zaangażowanych podmiotów w lokalny ekosystem.
Nasz zespół
Unikatowość #EIL_PL tkwi w naszym skupieniu na współpracy z sektorem publicznym. Naukowcy i eksperci zaangażowani w projekt legitymują się wieloletnim doświadczeniem we wspieraniu samorządów swoją wiedzą fachową. Interdyscyplinarny charakter zespołu pozwala nam na uzyskanie szerokiej perspektywy na problemy i poszukiwanie rozwiązań uwzględniających lokalną specyfikę.
Cele
- Rozwiązania szyte na miarę: EIL dostosowuje swoje inicjatywy do unikalnych mocnych stron i priorytetów każdej uczestniczącej instytucji, zapewniając lokalne podejście do innowacji.
- Współpraca międzysektorowa: Wspieramy kooperację między różnymi branżami i sektorami w celu opracowania zrównoważonych, wydajnych i międzysektorowych łańcuchów wartości.
- Wsparcie dla regionów węglowych: EIL koncentruje się na regionach przechodzących transformację z przemysłu węglowego na innowacyjne rozwiązania, wspierając ich transformację gospodarczą.
- Inkluzywność: EIL skupia małe i średnie instytucje szkolnictwa wyższego, uznając, że innowacje i wiedza fachowa nie są domeną wyłącznie dużych uniwersytetów. Mniejsze uczelnie są często bardziej elastyczne i dobrze osadzone w swoich regionalnych ekosystemach.
- Koncentracja na potrzebach lokalnych i regionalnych: EIL podkreśla znaczenie rozwiązań lokalnych, zapewniając, że innowacje nie ograniczają się do obszarów miejskich i odpowiadają na unikalne potrzeby konkretnych regionów i społeczności.
Partnerzy
Jeśli potrzebujesz więcej informacji o tym projekcie lub widzisz potencjał dla swojego miasta skontaktuj się ze mną.
POSTĘPY PROJEKTU
- AKCELERACJA ROZWIĄZAŃ NA RZECZ ADAPTACJI MIAST DO ZMIAN KLIMATU – JAK SKUTECZNIE WYKORZYSTAĆ MIX FUNDUSZY?EIL4~CITIES PILICA EDITION W czerwcu odbędzie się organizowane w ramach partnerstwa #EIL_PL przez ERCE i PHENO HORIZON wydarzenie EIL4~CITIES
+ Czytaj więcej - DO #EIL_PL DOŁĄCZA EUROPEJSKIE REGIONALNE CENTRUM EKOHYDROLOGII POLSKIEJ AKADEMII NAUKZ radością ogłaszamy, że do #EIL_PL dołączyło Europejskie Regionalne Centrum Ekohydrologii (ERCE). Umowę o współpracy podpisano podczas uroczystego spotkania
+ Czytaj więcej - INAUGURACJA WSPÓŁPRACY W RAMACH #EIL_PL W ŁODZI24 października 2023 roku w hotelu „Stare Kino” w Łodzi odbyło się uroczyste zainicjowanie współpracy w ramach #EIL_PL
+ Czytaj więcej